Видео: Интер не го заборави Пандев – овации за Македонецот во Милано!

Синоќа Џенова со нашиот Горан Пандев загубија од Интер со 2:0, но Македонецот сигурно уште долго ќе го памети ова гостување на „Џезепе Меаца“.

Имено, фановите на неговиот поранешен клуб не го заборавија Пандев, па неговото враќање на тревникот на „Џузепе Меаца“ беше испратено со огромни овации и скандирање на неговото име од страна на „нероаѕурите“.