Видео: Хипнотизер направи ХАОС во соблекувалната на Барселона


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Кога станува збор за магиите во Барселона за тоа е задолжен Лео Меси, но овој пат улогата му ја препушти на познатиот хипнотизер Џеф Тусаинд.

Имено, Џеф хипнотизираше тројца фанови на каталонскиот клуб, до таа мера да не знаат кој стои пред нив.

Навивачите добија шанса да ги започнаат ѕвездите на клубот, Кутињо, Ракитиќ, Иниеста, Паулињо и Тер Штеген, но најпрво беа хипнотизирани.

Кога се „разбудија“ беа сигурни деа зборуваат со ѕвездите на клубот, но всушност тоа беше обичен човек, а вистинските ѕвезди служеа како фотографи…Погледнете!