Спорт

Видео: Ѓоковиќ со урнебесно видео му одговори на Ибра

Златан Ибрахимовиќ пред извесно време сними видео на социјалните мрежи имитирајќи го „Матрикс“, со кое го предизвика Новак Ѓоковиќ.

Сега Ѓоковиќ му одговори со урнебесен перформанс со тениското топче, по што одлучи да ги предизвика Кристиано и Мбапе.

To Top