Видео: Ѓоковиќ и Батлер се хит: Ова е Спартаааа


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Новак Ѓоковиќ синоќа го освои УС Опен, а во неговата ложа беше и неговиот пријател, холивудскиот актер Џерард Батлер.

Ѕвездата од култниот филм „300“ е голем фан на Ѓоковиќ и често ги следи неговите натпревари, а победите ги прославуваат со познатата реприка од филомот: „Ова е Спартааа…“.

Така беше и синоќа, не само во ложата, туку и во ВИП просториите на стадионот.