Музика

СПОДЕЛИ МУЗИКА: „Qué vendrá“ – нов хит на одличната Zaz

Една од најпопуларните француски пејачки на денешницата во светски рамки, одличната Изабел Жефрој, во јавноста позната под уметничкото име Zaz, ја претстави својата нова песна „Qué vendrá“.

Песната „Qué vendrá“ е прв сингл од нејзиниот четврт албум „Effet Miroir“ кој ќе биде објавен на 16 ноември.

„За мене оваа песна е одење по стазата на животот. Изминатите осум години патував и настапував ширум цел свет, а оваа песна ме потсетува на многу мигови“, вели Zaz.

Advertisements
To Top