Видео: Додека Милан играше со Емполи, Бака ја бодреше Севиља


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Милан синоќа победи на гостувањето кај Емполи (1:4) пред се поради олдичната партија на Сусо и Лападула кој го заменуваше повредниот Бака.

Бака, кој го пропушти натпреварот поради повреда, наместо да ги бодри соиграчите беше забележан на трибините на „ Рамон Санчес Писхуан“ да ја бодри Севиља.

„Јас знаев дека Бака ќе биде на натпреварот на Севиља, тој доби дозвола од мене и од клубот. Ова беше негов слободен ден, тој може да прави што сака и се надевам дека уживал во мечот. Ова не е никаков исклучок, на играчите повремено им треба слободен ден“, изјави Монтела, но фановите на Милан се лути на напаѓачот.