Видео: Барса беше пред пораз, а потоа Меси направи „магија“


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Лионел Меси ја спаси Барселона од пораз на „Ел Мадригал“, против Виљареал, со голот постигнат во последната минута.

Барселона напаѓаше, упати повеќе удари кон голот на домаќинот, но не ја заслужи победата. Виљареал, одигра дисциплинирано, цврсто во одбраната, а константно се закануваше преку контранапади.

Сансоне во 49-та минута од тешка позиција успеа да ја затресе мрежата на Тер Штеген. Резултатот беше активен се до последната минута кога Меси постогна брилијантен гол од слободен удар.

Освоениот бод за Барселона е рамен на пораз бидејќи Реал има пет бодови повеќе и натпревар помалку.