Видео: 14 поени кои покажуваат дека Ѓоковиќ не е од оваа планета!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ако тениските трофеи ги оставите на срана и ја гледате само играта на теренот, Нокав Ѓоковиќ во текот на кариерата има многу неверојатно потези со кои ја воодушевува публиката ширум светот.

Освои 14 Грен слеми, тој е единствен кој ги освои сите тениски мастерси, но она што го покажува на теренот е уште поимпресивно.

Во видеото подолу можете да видите 14 неверојатни поени на Новак, кои покажуваат зошто е нерешлива енигма за ривалите.