Ви го нудиме најефтиниот начин да го намалите вишокот на килограми: Овие чаеви ги топат непотребните наслаги, а едниот од нив сигурно го имате дома!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Слабеењето обично се постигнува со внимателен баланс на исхраната и вежбање, но постојат и многу други начини за да се забрза процесот на слабеење.

Еден од нив е и пиењето на час, но не било кој.

Зелениот чај е еден од најпопуларните чаеви на светот, а веројатно и вие го имате дома. Овој чај се покажа како одличен во забрзувањето на метаболизмот и брзото согорување на мастите. Истражувањата покажуваат дека оние кои конзумираат зелен чај можат да изгубат во просек 12 килограми во период од 12 недели, без никакви промени во исхранатам а за тоа се задолжени флавонидите и кофеинот.

Белиот чај спречува формирање на нови масни келии, го стимулира процесот на согорување на мастите, го намалува апетитот. Помага во забрзувањето на метаболизмот за 5% отколку што еднакво влијае на согорување на дополнителни 70 до 100 калории дневно. Увиниот чај ја намалува желбата за слатки и го регулира нивото на шеќерот во крвта, го подобрува варењето и делува како природен антисептик, а одличен е за здравјето поради антиоксидансите. Пу Ерх чајот е ферментиран кинески црн чај, кој го намалува нивото на шеќер во крвта, поттикнува губење на тежината, а резултатите покажуваат дека овој чај лесно намалува два килограми, без вежбање и строга диета.