Ветар во твојте руси коси: Фризурата на Трамп повторно хит на „социјалата“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Видеото кое е направено за време на качувањето на американскиот претседател Доналд Трамп во претседателскиот авион стана хит на интернет благодарение на неговата фризура и ветрот кој ја разбушави истата.

Ален Бауман, основач на клиниката за пресадување коса, посочува дека е можно американскиот претседател да има направено некоја интервенција на својата коса.

„Јас, како професионалец за оваа работа, мислам дека Трамп има направено трансплантација на коса на предниот дел од главата. Веројатно пие и терапија од две таблети на ден или има направено ласерска корекција која не се забележува“, вели Бауман.