Ваква не сте ја виделе: Најемотивно издание на Лејди Гага во спот за Million Reasons


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Популарната пејачка Лејди Гага го објави својот нов спот, овој пат за песната Million Reasons, од нејзиниот петти студиски албум, Joanne.

Во новиот спот таа се појавува во досега невидено емотивно издание, како некој вид на продолжение на видео приказната започната со Perfect Illusion. Million Reasons првично беше објавена на 8 ноември, а автори се Лејди Гага, Хилари Линдзи и Марк Ронсон.