Жешко

Вака Мис Бум Бум го прослави голот на Меси од слободен удар

Бомбастичната жешка убавица и Мис Бум Бум, Сузи Кортез, е толку импресионирана од Лионел Меси што секој негов гол го прославува на неа својствен провокативен и секси начин. Така беше и со погодокот на Меси против Севиља од слободен удар, кој Сузи го прослави со разголена фотка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

„Одиме, Барса. Денес почна сезоната на голови на најдобриот на светот“, напиша покрај фотографијата на Инстаграм фаталната Сузи. Таа оваа пракса ја следи без исклучок за секој постигнат гол од Меси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

Бразилката е исклучително воодушевена од мајсториите на нејзиниот миленик Меси, кој, додуша, не го дели таквото мислење за неа (наводно на Инстаграм ја блокирал уште во 2016 година). Откако прв пат се стекна со титулата Мис Бум Бум, Кортез не го крие нејзиното воодушевување од фудбалскиот мајстор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

И покрај тоа што е од Бразил, најфудбалската земја на светот, Сузи крена голема прашина кога на Копа Америка навиваше за Аргентина. „За доброто на спортот денес навивам за победа на најдобриот играч во историјата, Меси, и Аргентина“, напиша тогаш Кортез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???? ?????? (@suzycortezoficial) on

To Top