Урнебесно видео: Кенгур играше фудбал! (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На натпреварот помеѓу Белконен Јунајтед и Канбера на теренот се појави кенгур кој им создаде сериозни проблеми на организаторите. Погледнете ја оваа интересна ситуација Австралија…