Спорт

Урнебесно: Коментаторот запеа на мајсториите на Скола (видео)

Репрезентацијата на Аргентина ја победи Франција и се пласираше во финалето на Мундобаскетот, а најзаслужен за успехот беше Луис Скола.

Ветеранот Луис Скола блескаше на паркетот и запиша 28 поени, 13 скокови, 2 асистенции.

Неговата одлична партија беше инспирација за коментаторот на „Спортклуб“ кој дури му запеа и песна од Халид Бешлиќ.

Advertisements
To Top