Урнебесна реакција на Тиери Анри на недосудениот пенал за Барселона (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По вчерашниот натпревар помеѓу Интер и Барселона, главна тема е недосудениот пенал за Каталонците во 92-та минута.

Во студиото на „CBS Sports“, во анализа по натпреварот учествуваа Тиери Анри, Џејми Карагер и Мика Ричардс, а сите останаја зачудени кога нивната колешка Кристина Ункел ја пренела причината поради која судијата не досуди пенал.

Најуникатна секако беше реакцијата на Анри, кој почна да си ја удира главата од маса.