Актуелно

Уапсено едно лице во врска со терористичкиот напад во Манчестер

Британската полиција уапси денес 23-годишен маж во врска со терористичкиот напад во Манчестер, во кој загинаа 22 лица, а над 50 беа повредени.

Мажот бил уапсен во Јужен Манчестер, а се верува дека ќе следат нови апсења, пренесе Би-би-си.

To Top