„Црвените“ припремаат инвазија на Киев: Видете што се случува во авионот!

Ливерпул и Реал Мадрид ќе се борат за европскиот трон во сабота во Киев, а навивачите на англискиот клуб припремаат „инвазија“ на украинската престолнина.

Иако до финалето има уште три дена, фановите на клубот од „Енфилд“ во голем број пристигнуваат во Киев и тоа со голем ентузијазам.

Погледнете ја атмосферата во авионот!