Црногорската убавица која своевремено ја „бркаше“ Роналдињо

Сања Брновиќ е црногорски модел и бикини дизајнерка од приморскиот Котор, но летото редовно го минува на плажите во Мајами, Обединетите Арапски Емирати и Италија.

Член е на модната агенција Benegas Models во Италија, каде поради работните обврски го минува најголемиот дел од годината.

Во 2010 година, кога заплови во модните води после гостувањето во „Големиот брат“, на црногорското приморје ја „шемеше“ фудбалската легенда Роналдињо, за кого тогаш тврдеше дека не е нејзин тип.