Црн ден во Кичево: Две сообраќајни несреќи, има и загинати!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во Кичево се случиле две сообраќајни несреќи, јавува репортерот на 4news.mk

Едната сообраќајна несреќа е на магистралниот пат кај Зајас, каде според неофицијалните информации загинале две жени од Тетово.

Втората сообраќајка е на планинскиот превој Стража.

Засега нема информации за повредени лица.