Жешко

Целосно гола само со шешир на глава – Наоми знае како се прави тоа и на 50 години

Дури и на 50-годишна возраст планетарно популарната манекенка и своевремено „алфа“ убавицата од модните писти, Наоми Кемпбел, нема проблем со разголувањето и позирањето во такво издание пред објективите за професионални потреби и ангажмани.

На Инстаграм таа објави фотографија на која позира целосно гола, облечена само во пар потпетици и екстравагантна капа. Фотографијата е креирана како дел од кампањата за пролет и лето 2020 на дизајнерката Вивиен Вествуд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

„Задоволство ми е што учествувам во кампањата на Вивиен Вествуд, со оглед дека сме пријателки веќе 34 години“, напиша Наоми на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

To Top