Три состојки брзо го топат салото – овој напиток за слабеење е хит во светот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Потребна ви е само половина чаша вода и две состојки. Напитокот се консумира секое утро, а резултатот е воодушевувачки.

Сакате да имате совршен стомак, а притоа да не се откажете од омилената храна? Има решение и за вас – пробајте го напитокот од само три состојки, кој со секојдневна употреба симнува 80 отсто од салото околу половината!

Потребно: лажичка сода бикарбона, половина чаша вода и сок од еден лимон.

Сите состојки измешајте ги и пијте ја добиената мешавина секое утро. Консумирајте додека не дојдете до саканата тежина.