Трагедија ја потресе Хрватска: Детенце пронајдено мртво во автомобил – татко му го оставил таму

Трагедија која се случила вчера ја потресе хрватската јавност, кога во Книн, во паркиран автомобил било пронајдено мртво детенце.

Како што пренесуваат медиумите од Хрватска, детето имало пет години, а наводно таткото се паркирал пред градинката каде го носел и од непознати причини заминал од автомобилот.

Детенцето веројатно заспало и било пронајдено од истражители и очевидци, кои биле шокирани од глетката.