Трагедија ја погоди Македонија: Се преврте автобус на релација Скопје – Гостивар – има и загинати…

Вечерва Македонија ја погоди голема трагедија…

Автобус кој се обраќал на релација Скопје – Гостивар се превртел кај селото Ласкарци (Тетово).

Веднаш по несреќата се огласи директорот на градската болница „8-ми“ септември Христијан Костов.

Според неговите информации четири лица во болницата биле донесени во безживотна состојба, додека 36 се повредени, тројца од нив се наоѓаат во животна опсасност.

Несреќата се случила околу 17:00 часот.

Во автобусот според неофицијалните информации се наоѓале 50-тина патници и истиот бил во сопственост на компанијата „Дурмо Турс“.

Како можни причини се наведуваат две опции: Едната е пукната гума автобусот, а другата срцев удар на возачот на автобусот.

Меѓутоа ќе потсетиме сето ова се уште се непотврдени информации и се чекаат официјални извештаи од полицијата.