Спорт

Трагедија го потресе фудбалскиот свет: Почина Хосе Антонио Рејес

Фудбалскиот свет завиен во црно. Славниот шпански фудбалер Хосе Антонио Рејес денес трагично го загуби животот во автомобилска несреќа.

Поранешниот фудбалер на Севиља, Реал Мадрид, Арсенал и Бефика денес трагично го загуби животот во автомобилска несреќа.

35-годишниот Рејес се уште активно играше фудбал во шпанската Секунда во дресот на Екстрамадура.

Шпанските клубови и медиуми ја потврдија веста и изразија сочуство до семејството.

Наскоро повеќе детали…

Advertisements
To Top