Тој е пред трансфер „тежок“ 170 милиони евра, а мама вака го испрати за на Светско првенство


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Репрезентативците на Србија денеска од Белград тргнаа кон Бразил, а еден од оние до кои се очекува најмногу таму е Сергеј Милинковиќ- Савиќ.

А тој кон Русија од страна на својата мајка беше испратен по старата традиција на овие простори, а тоа истурањето вода.

Еве како мама го испрати играчот, кој летово можеби ќе направи трансфер вреден 170 милиони, светските медиуми вчера информираа дека тоа е сумата која Реал Мадрид да ја даде на Лацио за него.

A post shared by HOTSPORT.RS (@_hotsport) on