Тоа е, се случува: Столе киксна (снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Македонскиот голман Столе Димитриевски по сите статистики е еден од најдобрите голмани во Примера оваа сезона, но и на најдобрите им се случуваат киксови.

Столе денес имаше голем кикс на мечот со Гетафе и така го остави својот Рајо Ваљекано без победа.

Рајо Ваљекано имаше водство, но 77-та минута Димитриевски го направи големиот кикс откако шутна во Унал кој изедначи на 1-1.