Понеделничка временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денеска, понеделник, 13. февруари, времето во Македонија наутро ќе биде умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје наутро со умерена облачност, во текот на денот сончево. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а дневната температура ќе достигне до 8 Целзиусови степени. Маврово 2, Охрид, Битола и Крива Паланка 6, Берово 4, Кавадарци 9, Дојран 12.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, на североистокот значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 5 до 12 степени.