TJ си ја призна грешката со Аргентина, следуваше изненадување од колегите


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Заврши Светското првенство, а Аргентина успеа да стигне до третата светска титула во својата историја, но посебно важно беше што Меси стигна до единствениот трофеј кој му недостасува.

Меси беше вистински лидер на својата екипа и играше како во најдобрите денови во Барселона, на пет од седум натпревари беше играч на мечот.

Еден од оние кои не веруваа дека Аргентина може да стане беше и нашиот „ТЈ“ на јутуб каналот на „BMG Sports“.

Сега дојде ред да си признае дека Аргентина сепак успеа спротивно неговите очекувања. Оставете му некој коментар да знае за друг пат…