„ТЈ“ дочека „неговата“ Холандија да игра против селекцијата која најмногу ја критикува!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По двата дена пауза денес стартуваат осминафиналните натпревари во кои ќе се сретнат Хрватска – Бразил и Холандија – Аргентина.

Во терминот од 16:00 часот први ќе играат Хрватска и Бразил. Со оглед на се што прикажаа досега на Мундијалот Бразилците се фаворити против Хрватска која никако не смее да се потцени.

Вечерниот термин ни го носи дуелот помеѓу Холандија и Аргентина која предводена од Меси се уште не блеска во полн сјај, меѓутоа победува после оној прв пораз од Саудиска Арабија.

Овие дуели може да ни донесат спектакуларно јужноамерикански полуфинале Бразил – Аргентина, но да видиме како се денес ќе се заврши.

Слушнете како „ТЈ“ ги најавува натпреварите. Кој ќе оди на одмор кај Алексис Санчез?