Типката пука од сексапил, а тие се запнаа со критики за нејзините…


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Нејзиниот случај е уште еден доказ дека на луѓето никогаш не можеш сè да им погодиш. За нешто мора да ти најдат мана.

Сексапилната Анастасија Решетова, бивша придружничка на Мис Русија се најде на мета на негативни коментари и шеги на социјалните мрежи поради големината на нејзините стапала.

Решетова во 2014 година беше прва придружничка на изборот за Мис на Русија. Нејзиниот Инстаграм профил е полн со жешки и провокативни фотографии на кои таа позира покажувајќи го сиот раскош и сексапил на своето тело. Но, луѓево со коментари се запнале за нејзините стапала.

Но, убавата манекенка не дозволува да биде „реметена“.

„Носам број 41 или 42 и многу е тешко да најдам убав пар чевли за моите стапала. Но, баш ми е гајле! Хејтерите секогаш ќе најдат некоја ситница за која ќе серат“, смета убавицата висока 180 см.