Тетовски лекар од Брза помош нападнат од 21-годишно момче

M4034S-4211

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Триесет и седум годишен лекар во тетовската Брза помош пријавил дека синоќа бил нападнат од 21 годишпен жител на Тетово.

Од СВР Тетово велат дека напаѓачот го донел својот татко во болница за да му се укаже прва помош. Откако лекарот ги препратил на Интерното одделение, напаѓачот почнал да го навредува докторот и го удрил во десното рамо.

Дваесет и едногодишниот жител на Тетово бил повикан во полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.