Тешка сообраќајна несреќа помеѓу Србин и Босанец кај Петровец, едно лице заврши со тешки повреди во болница


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, управувано од М.Н. од Р. Србија и мотоцикл „хонда“ со национална ознака на БиХ, управуван од В.М.(38) од БиХ.

Во несреќата возачот на мотоциклот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, соопшти МВР.