Црна хроника

Тешка собраќајна несреќа во Белград: Авомобил влета во тераса на кафуле (ВИДЕО)

На улицата Страхињиќа бана која се наоѓа во центарот на Белград вчера се случи тешка несреќа во која учествувале повеќе автомобили, а едно од возилата се заби во тераса на кафуле, при што настрадаа гости, псренесуваат српските медиуми.

Од она што е познато во несреќата повредени се четири лица, од кои едно било ден.

Aвтомобилот кој бил со француски таблички и се движел во насока на Калемегдан, изгубил контрола врз возилото и удрил во паркираните автомобили, по ударот едно од возилата влетало во терасата на едно од кафулињата покрај патот. Едно лице останало заглавено меѓу автомобилите и столбовите, но спасувачките служби брзо го ослободиле.

Сопственикот на еден од оштетените автомобили кажал дека во моментот на несреќата во автомобилот имало двајца мажи и дека едниот избегал.

Advertisements
To Top