Актуелно

Татко и три деца повредени откако им се срушила терасата на која седеле

Татко и трите негови деца, од Скопје, вчера во попладневните часови биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, од каде во СВР било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени скопјанец на возраст од 23 години и неговите три деца од шест, три и две години.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека таткото и децата се повредиле откако се срушила терасата на која седеле.

Кај тригодишното дете биле констатирани тешки повреди, додека останатите три лица се здобиле со телесни повреди.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Advertisements
To Top