СВЕТОТ ГО СЛАВИ РОНАЛДО: Човек од друга планета го разби Јувентус!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Кристиано Роналдо синоќа имаше свое „шоу“ во Торино и постигна два гола против Јувентус, а вториот ќе влезе во историјата на ЛШ.

Насловните страници на најпознатите спортски весници денес го слават Роналдо и се прашуваат: „Од која планета доаѓа овој човек?“