Се огласи Ибра: Голот на Роналдо е добар, ама…


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Кристиано Роналдо синоќа го воодушеви светот со голот кој го постигна против Јувентус во Торино.

Голот на Португалевот и денес е главна тема во фудбалскиот свет, а многумина сметаат дека е еден од најубавите во историјата на Лигата на шампиони.

На оваа теме денес се огласи и Ибрахимовиќ, кој во свој стил го коментираше голот на Роналдо.

„Убав гол, но би требало да се обиде од 40-тина метри!“.

Ибра алудираше на својот гол со „ножички“ во дуелот против Англија.