Спорт

Сусо се сели во Премиер лигата

Италијанските медиуми пренесуваат дека Сусо во зимскиот преоден рок може да го напушти Милан и да се пресели во Премиер лигата.

Шпанецот оваа сезона се вклопи во сивилото на Милан и игра под својот просек, па е на мета на навивачите.

Сусо е критикуван и од страна на медиумите на Апенините, па е спремен да ја промени средината во јануари.

Вулверхемптон и Вест Хем покажуваат најсериозен интерес за неговиот потпис и се спремни да ја активираат откупната клаузула која изнесува 39 милиони евра.

Двата клуба наводно веќе стапиле во контакт со неговиот агент и презентираше примамлива финансиска понуда, па сега се чека конечната одлука на Шпанецот.

Доколку Сусо ја прифати понудата Милан ќе биде немоќен да го задржи бидејќи споменатите клубови се спремни да ја платат откупната клаузула.

To Top