Студено утро и ведар, сончев ден


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Времето во Македонија денеска, 22. декември, наутро ќе биде ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 4 Целзиусови степени, Маврово -2, Охрид 5, Битола 1, Крива Паланка 1, Берово 0, Кавадарци 4, Дојран 8.

И утре наутро времето ќе биде студено со температури и до -10 тепени, а преку денот сончево со мала локална облачност и дневни температури од 0 до 9 степени. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.