Стравична сообраќајна несреќа во Загреб фатена на камера (снимка)

Сообраќајната несреќа се случила вчера, околу 14:30 часот, на загрепска Дубрава. Сообраќајката се случила кога автомобил на авенијата Дубрава со голема брзина удрил во паркирани автомобили.

Објавено е и видео од несреќата, на кое се гледа како автомобил Ауди силно удира во паркираните автомобили. Исто така може да се забележи како случајни минувачи се загрозени од судирот.