Stranger Things: Нетфликс открива изненадување во првите сцени од новата сезона ВИДЕО


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Снежната Русија ќе обезбеди сценографија за четвртата сезона на научно-фантастичната хорор серија  на браќата Дафер.

Во соопштение за медиуми во петокот, 14 февруари, Нетфликс објави дека сега е во тек снимањето на четвртата сезона на Stranger Things. Веста беше придружена со кратко видео на кое се прикажани првите слики од новата сезона и изненадувачкото и сосема неочекувано враќање на Џим  Хупер, кој остана мртов на крајот на 3-та сезона.

Сепак, за жал, тој се враќа во живот, но е далеку од удобно опкружување, а соопштението за медиуми местото го опишува како „снежната пустелија на Камчатка“.

Четвртата сезона ќе ја следи борбата на Џим Хупер за да преживее во руски затвор на отворено, имајќи предвид дека тој се бори со луѓе и натприродни сили. Во меѓувреме, назад во САД, долго закопана опасна моќ се буди и ѝ се заканува на целата Земја.

Нетфликс ветува дека оваа четвртата ќе биде „најголема и најстрашна сезона досега“. Како и да е, гигантот за стриминг не го прецизираше датумот на објавување или бројот на епизоди.

Последната понуда на Stranger Things, која зпочна на Нетфликс на 4 јули 2019 година, беше трета сезона од осум епизоди. Неа со нетрпение ја чекаа љубителите на научната фантастика хорор-сага од крајот на втората сезона две години пред тоа.

Сите сезони, вклучително и сезоната 1, која за прв пат се емитуваше во јули 2016 година, се достапни на Нетфликс.