Спорт

Ставете се во улога на Нејмар: Едноставна игра – само не паѓајте!

Првата ѕвезда на бразилската репрезентација, Нејмар на овогодинешниот Мундијал најмногу се „прослави“ со своите актерски способности.

Во сенка на неговото симулирање останаа дури и двата важни гола кои ги постигна на турнирот.

Бразилецот беше редовна мета на критики за неговото однесување, скоро после секој натпревар, но и предмет на исмевање.

Сега, неколку недели откако Бразил го заврши настапот на Светсктото првенство на интернет се појави игра, под името „Neyboy Challenge“.

Во играта вие „сте“ Нејмар и целта е само да не паднете! ИГРАЈТЕ ТУКА! Нашиот рекорд е 52…

Најпопуларно

To Top