Српски кошаркар во стилот на Зидан – го удри противникот со глава (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Српскиот кошаркар, Славен Чупковиќ предизвика голем инцидент на натпреварот помеѓу неговиот Паниониос и Камис.

Српскиот интернационалец и поранешен играч на Кожуф влезе во остар дуел со еден од противничките играчи по кошот, и не сакаше да му остане должен.

Тој тргна по играчот и откако го стигна му зададе силен удар со глава во стилот на Зинедин Зидан, а судиите ги исклучија двајцата играчи.