Средбата на Ѓоковиќ и Дончиќ стана хит (видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ присуствуваше на пријателскиот натпревар меѓу Словенија и Србија, кој се одигра во Стожице, и се сретна со Лука Дончиќ.

Еден од најдобрите светски кошаркари и прва ѕвезда на словенечката репрезентација ја искористи можноста по последниот звук на сирената да разговара со Новак.

Срдечно се поздравија на паркетот и разговараа, а нивната средба стана хит на социјалните мрежи.