Сончево време со умерен ветар

Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 20 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 25 до 34 степен.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 33 степени.