Сончев втор декемвриски ден

Денеска, 2. декември, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 8 Целзиусови степени, Маврово 4, Охрид и Битола 10, Крива Паланка 8, Берово 9, Кавадарци 11, Дојран 14.

Утре времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 7 до 15 степени.