Сончев и топол понеделник


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Мининалните температури ќе се движат од три до девет степени, а максималните од 22 до 30 степени.

Во Скопје исто така сончево и топло време со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум степени, а дневната ќе достигне до 28 степени.