Сончев и потопол понеделник

Времето утре ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност со појава на краткотраен умерен дожд на југот и со слаб ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 19 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.