Сончев и жежок понеделник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска, понеделник, 24. јули, времето во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер.

Утре времето ќе биде сончево и исклучително топло. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 10. Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен југоисточен ветер.