Сончев и ветровит вторник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, вторник, 22. март, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На повеќе места ќе дува засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната од 8 до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени. Маврово 5, Охрид и КриваПаланка 11, Битола 10, Берово 8, Кавадарци 14, Дојран 16.

Во следните денови ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. До среда ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневните температури ќе се движат од 6 до 18 степени.