Нов YouTube серијал „Urban Explorer“ – Откривање на убавините на Скопје, епизода по епизода!

Urban Explorer

Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Дали сте подготвени за едно поинакво истражување низ нашиот главен град Скопје? Не истражувајте понатаму затоа што имаме задоволство да ви го претставиме новиот серијал на YouTube каналот BMG Network, „Urban Explorer“, чиј домаќин е харизматичната Лепа!

🏙️ За што е „Урбан експлорер“?

Овој серијал е направен за публика од сите возрасти, фокусирајќи се на истражување на настани и места во срцето на Скопје. Лепа, водителката на овој серијал, ќе ви биде водич низ оваа возбудлива авантура. Таа е тука за да открие скриени места кои досега не сте ги знаеле, да сподели интересни приказни и да ви ја приближи локалната култура и начин на живот во главниот град. На кратко, Лепа ќе го истражува најдоброто во градот!

☕ Епизода 1: „Откривање на најдобрите места за кафе во Скопје“

Во првата епизода од овој серијал, Лепа ве води на обиколка на скопската кафе култура. Без разлика дали сте познавач на кафе или едноставно барате пријатно место за да се опуштите, оваа епизода е токму за вас! Преку епизодата можете да ги откриете најпријатните кафулиња, најароматичните пијалоци и најубавите локации за кафе во градот.

Од BMG Network ви порачуваат: Придружете ни се додека истражуваме низ градот, откривајќи ги тајните на скопската кафе култура. Заразниот ентузијазам на Лепа и длабинското познавање на градот ќе ве остават желни да ги посетите одличните кафулиња.

🎥 Претплатете се на BMG Network

Не пропуштајте ја оваа возбудлива авантура! Претплатете се на BMG Network за да не пропуштите ниту една епизода од „Urban Explorer“. Без разлика дали сте од Скопје или само го посетувате градот, овој серијал ветува нешто ново и возбудливо за секого. Лепа и тимот на BMG Netvork едвај чекаат да го споделат сето тоа со вас!

Останете во тек, притиснете го копчето Subscribe и придружете ни се на ова неверојатно патување. „Урбан експлорер“ ќе стане вашиот омилен серијал на YouTube за истражување на урбаните места на овој неверојатен град!